Ամրապնդելով գլոբալ համագործակցությունը. «Էնթերփրայզ Արմենիա»-ն` Web Summit 2024-ում
«Էնթերփրայզ Արմենիա»-ի գլխավոր տնօրեն Լևոն Օհանեսյանը, ներդրումների գծով տնօրեն Գոհար Գալյանը և ներդրումների խթանման և արտաքին կապերի վարչության ղեկավար Լիլիթ Հարոյանը նոյեմբերի 11-ից 14-ը Լիսաբոնում մասնակցել են Web Summit 2024-ին:
Գագաթնաժողովի շրջանակում «Էնթերփրայզ Արմենիա»-ի պատվիրակությունը հանդիպումներ է ունեցել Պորտուգալիայի առևտրի և ներդրումների գործակալության հետ, քննարկել ազգային ներդրումների խթանման երկու գործակալությունների միջև գործող փոխըմբռնման հուշագրի թարմացման հնարավորությունը։ Միաժամանակ անդրադարձ է կատարվել Հայաստանի ներդրումային հնարավորություններին, պետական աջակցման ծրագրերին, ինչպես նաև առավել նպաստավոր գործարար միջավայր ձևավորելուն ուղղված կառավարության քաղաքականությանը:
«Էնթերփրայզ Արմենիա»-ի ներկայացուցիչները, «Forbes»-ի «Ամենաարժեքավոր բրենդներ»-ի և «Fortune Global 500»-ի ընկերություններին ներգրավելու Հայաստանի կառավարության որոշման շրջանակներում հանդիպումներ են ունեցել մի շարք առաջատար ընկերությունների հետ, այդ թվում՝ Huawei, Alibaba, Dell, IBM:
Web Summit 2024-ը աշխարհի խոշորագույն ամենամյա տեխնոլոգիական համաժողովներից է, որը համախմբում է ստարտափներին, տեխնոլոգիական հսկաներին, ներդրողներին և ոլորտի առաջատարներին՝ ներկայացնելու նորարարություններն ու քննարկելու տեխնոլոգիայի վերջին միտումները։

Levon Ohanesyan, CEO of Enterprise Armenia, Gohar Galyan, Director of Investments, and Lilith Haroyan, Head of the Investment Promotion and External Relations Department, participated in Web Summit 2024 held in Lisbon from November 11 to 14.
During the summit, the Enterprise Armenia delegation held meetings with the Portuguese Trade and Investment Agency to discuss the potential renewal of the memorandum of understanding between the two national investment promotion agencies. They also highlighted Armenia’s investment opportunities, state support programs, and government policies aimed at creating a more favorable business environment.
In line with the Armenian government’s initiative to attract companies listed among Forbes’ Most Valuable Brands and Fortune Global 500, representatives of Enterprise Armenia met with several leading companies, including Huawei, Alibaba, Dell, and IBM.
Web Summit 2024 is one of the world’s largest annual technology conferences, bringing together startups, tech giants, investors, and industry leaders to showcase innovations and discuss the latest trends in technology.