Ամրապնդելով գլոբալ համագործակցությունը. «Էնթերփրայզ Արմենիա»-ն` Web Summit 2024-ում
«Էնթերփրայզ Արմենիա»-ի գլխավոր տնօրեն Լևոն Օհանեսյանը, ներդրումների գծով տնօրեն Գոհար Գալյանը և ներդրումների խթանման և արտաքին կապերի վարչության ղեկավար Լիլիթ Հարոյանը նոյեմբերի 11-ից 14-ը Լիսաբոնում մասնակցել են Web Summit 2024-ին:
Գագաթնաժողովի շրջանակում «Էնթերփրայզ Արմենիա»-ի պատվիրակությունը հանդիպումներ է ունեցել Պորտուգալիայի առևտրի և ներդրումների գործակալության հետ, քննարկել ազգային ներդրումների խթանման երկու գործակալությունների միջև գործող փոխըմբռնման հուշագրի թարմացման հնարավորությունը։ Միաժամանակ անդրադարձ է կատարվել Հայաստանի ներդրումային հնարավորություններին, պետական աջակցման ծրագրերին, ինչպես նաև առավել նպաստավոր գործարար միջավայր ձևավորելուն ուղղված կառավարության քաղաքականությանը:
«Էնթերփրայզ Արմենիա»-ի ներկայացուցիչները, «Forbes»-ի «Ամենաարժեքավոր բրենդներ»-ի և «Fortune Global 500»-ի ընկերություններին ներգրավելու Հայաստանի կառավարության որոշման շրջանակներում հանդիպումներ են ունեցել մի շարք առաջատար ընկերությունների հետ, այդ թվում՝ Huawei, Alibaba, Dell, IBM:
Web Summit 2024-ը աշխարհի խոշորագույն ամենամյա տեխնոլոգիական համաժողովներից է, որը համախմբում է ստարտափներին, տեխնոլոգիական հսկաներին, ներդրողներին և ոլորտի առաջատարներին՝ ներկայացնելու նորարարություններն ու քննարկելու տեխնոլոգիայի վերջին միտումները։

Укрепление глобального партнёрства: участие Enterprise Armenia в Web Summit 2024
Генеральный директор Enterprise Armenia Левон Оганесян, директор по инвестициям Гоар Галян и руководитель отдела по продвижению инвестиций и внешним связям Лилит Ароян приняли участие в Web Summit 2024, который прошёл в Лиссабоне с 11 по 14 ноября.
В рамках саммита делегация Enterprise Armenia провела встречи с Португальским агентством по торговле и инвестициям для обсуждения возможного обновления Меморандума о взаимопонимании между двумя национальными агентствами по продвижению инвестиций. Также были представлены инвестиционные возможности Армении, государственные программы поддержки и политика правительства, направленная на создание более благоприятной бизнес-среды.
В соответствии с инициативой правительства Армении по привлечению компаний из списка самых ценных брендов по версии Forbes и Fortune Global 500, представители Enterprise Armenia провели встречи с рядом ведущих компаний, включая Huawei, Alibaba, Dell и IBM.
Web Summit 2024 - одна из крупнейших мировых ежегодных технологических конференций, объединяющая стартапы, технологические гиганты, инвесторов и лидеров отрасли для демонстрации инноваций и обсуждения последних трендов в сфере технологий.