«Էնթերփրայզ Արմենիա»-ն ներկա էր «Համաշխարհային բջջային կոնգրես»-ին
«Էնթերփրայզ Արմենիա»-ն ՀՀ Բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարության (այսուհետ՝ Նախարարություն) հետ համատեղ մարտի 3-6-ը մասնակցել է Իսպանիայի Թագավորության Բարսելոնա քաղաքում կայացած «Համաշխարհային բջջային կոնգրես» ( MWC 2025) միջոցառմանը՝ Հայաստան միասնական տաղավարով։
Միջոցառման շրջանակում Ներդրումների խթանման և արտաքին կապերի ավագ մենեջեր Սոնա Միքայելյանը թիրախային հանդիպումներ է ունեցել «Fortune Global 500» և «Forbes։ «The Most Valuable Brands» ցանկերում ներառված «Huawei», «Airbus», «Ericsson», «Capgemini» ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ:
Բացի այդ, հաշվի առնլով Հիմնադրամի «Ներդրումներին ուղղված ներդրումային քաղաքականությամբ» (Investment Policy Statement) սահմանված թիրախային ներդրումային ուղղությունները, հիմնադրամի ներկայացուցիչը հանդիպումներ է ունեցել հետևյալ երկրների համանման կառույցների ներկայացուցիչների հետ՝
· Իսպանիայի ներդրումների ներգրավման ազգային գործակալություն – ICEX Spain
· Ֆրանսիայի ներդրումների ներգրավման ազգային գործակալություն – Business France
· Միացյալ Թահավորության UK Department for Bussinesս and Trade
· Saudi Exports
Ինչպես նաև Արգենտինայի առևտրի և ներդրումների գործակալության հետ։
«Էնթերփրայզ Արմենիա»-ն շարունակելու է ամրապնդել Հայաստանի կայուն և հնարավորություններով հագեցած ներդրումային միջավայրը միջազգային բոլոր հարթակներում:

Enterprise Armenia at Mobile World Congress 2025
Recently, Enterprise Armenia, in collaboration with the Ministry of High-Tech Industry of the Republic of Armenia (hereinafter referred to as the Ministry), took part in the Mobile World Congress (MWC 2025) held in Barcelona, Spain, representing Armenia with a unified pavilion.
As part of the event, Enterprise Armenia’s Senior Investment Promotion and Foreign Relations Manager, Sona Mikaelyan, held targeted meetings with representatives of leading global companies featured in the Fortune Global 500 and Forbes: The Most Valuable Brands lists, including Huawei, Airbus, Ericsson, and Capgemini.
Additionally, aligning with the Investment Policy Statement (IPS) and Armenia’s targeted investment directions, Enterprise Armenia’s representative engaged in discussions with counterparts from national investment promotion agencies, including: