Էնթերփրայզ Արմենիան մասնակցել է Համաշխարհային ներդրումային 27-րդ համաժողովին
Ս․թ․ դեկտեմբերի 11-14-ը «Էնթերփրայզ Արմենիա» հիմնադրամը մասնակցել է Հնդկաստանի Հանրապետության մայրաքաղաք Նյու-Դելիում անցկացվող՝ Ներդրումային գործակալությունների համաշխարհային ասոցիացիայի (WAIPA) Համաշխարհային ներդրումային 27-րդ համաժողովին։ Միջոցառման նպատակն էր՝ խթանել ներդրող - ներդրումային կառույց երկխոսությունը, տարածաշրջանային գործակցությունը, ներդրումային գործակալությունների շրջանում կարողությունների զարգացումը և ոլորտային համագործակցությունը։
Համաժողովի շրջանակում «Էնթերփրայզ Արմենիա» հիմնադրամի պատվիրակությունը, գլխավոր տնօրեն Լևոն Օհանեսյանի գլխավորությամբ, մի շարք հանդիպումներ է ունեցել միջազգային գործարար համայնքի և գործընկեր կառույցների ներկայացուցիչների հետ։ Միջոցառման մասնակիցներին ներկայացվել են Հայաստանի ներդրումային հնարավորությունները, գործարար միջավայրի բարելավման և օտարերկրյա ներդրումների ներգրավման պետական քաղաքականության ուղղությունները, օժանդակության ծրագրերը։
Միջոցառման ընթացքում մեծ հետաքրքրություն վայելող հայկական տաղավար է այցելել նաև Հնդկաստանում ՀՀ դեսպան Վահագն Աֆյանը: Ծավալված քննարկման ընթացքում մտքեր են փոխանակվել հայ-հնդկական գործարար կապերի զարգացման, փոխգործակցության ընդլայնման, ներդրումային համատեղ նախաձեռնությունների հեռանկարների շուրջ։
Դեկտեմբերի 13-ին «Էնթերփրայզ Արմենիա» հիմնադրամի ներդրումների գծով տնօրեն Արամ Վարդանյանը մասնակցել է «Ներդրող - ներդրումային կառույց» խորագրի ներքո անցկացվող թեմատիկ քննարկմանը: «Էնթերփրայզ Արմենիա»-ի ներդրումների գծով տնօրենը ներկայացրել է շնորհանդես՝ նվիրված Հայաստանի ներդրումային հնարավորություններին, գործարար միջավայրի բարելավման ուղղությամբ իրականացվող ծրագրերին։ Ի մասնավորի, անդրադարձ է եղել ՀՀ-ում տեղեկատվական և հաղորդակցության բնագավառի զարգացման միտումներին, պետական խրախուսման քաղաքականությանն ու ծրագրերին։

«Enterprise Armenia» приняла участие в 27-й Всемирной инвестиционной конференции
С 11 по 14 декабря фонд «Enterprise Armenia» принял участие в 27-й Всемирной инвестиционной конференции Всемирной ассоциации инвестиционных агентств (WAIPA), проходившей в Республике Индия, Нью-Дели. Конференция была направлена на поощрение диалога между инвесторами и инвестиционными фондами, региональное и секторальное сотрудничество.
В ходе конференции делегация «Enterprise Armenia», во главе с генеральным директором Левоном Оганесяном, провела встречи с бизнесменами и международными партнерами. Участникам конференции были представлены инвестиционные возможности Армении, направления государственной политики по улучшению бизнес-среды и привлечению иностранных инвестиций, а также программы государственной поддержки.
В рамках конференции национальный стенд Армении посетил посол Республики Армения в Индии, Ваагн Афян. Были обсуждены перспективы развития армяно-индийского делового сотрудничества и возможности совместных инвестиционных инициатив.
На полях 27-й Глобальной инвестиционной конференции, 13-ого декабря Директор по инвестициям «Enterprise Armenia», Арам Варданян принял участие в панельной дискуссии, проводимой в рамках сессии «Инвестор - инвестицонный фонд». Директор по инвестициям «Enterprise Armenia» выступил с презентацией, посвященной инвестиционному климату и бизнес возможностям Армении. В частности, были представлены тренды развития сектора информационных технологий и программы государственной поддержки.