Էնթերփրայզ Արմենիան մասնակցել է Համաշխարհային ներդրումային 27-րդ համաժողովին
Ս․թ․ դեկտեմբերի 11-14-ը «Էնթերփրայզ Արմենիա» հիմնադրամը մասնակցել է Հնդկաստանի Հանրապետության մայրաքաղաք Նյու-Դելիում անցկացվող՝ Ներդրումային գործակալությունների համաշխարհային ասոցիացիայի (WAIPA) Համաշխարհային ներդրումային 27-րդ համաժողովին։ Միջոցառման նպատակն էր՝ խթանել ներդրող - ներդրումային կառույց երկխոսությունը, տարածաշրջանային գործակցությունը, ներդրումային գործակալությունների շրջանում կարողությունների զարգացումը և ոլորտային համագործակցությունը։
Համաժողովի շրջանակում «Էնթերփրայզ Արմենիա» հիմնադրամի պատվիրակությունը, գլխավոր տնօրեն Լևոն Օհանեսյանի գլխավորությամբ, մի շարք հանդիպումներ է ունեցել միջազգային գործարար համայնքի և գործընկեր կառույցների ներկայացուցիչների հետ։ Միջոցառման մասնակիցներին ներկայացվել են Հայաստանի ներդրումային հնարավորությունները, գործարար միջավայրի բարելավման և օտարերկրյա ներդրումների ներգրավման պետական քաղաքականության ուղղությունները, օժանդակության ծրագրերը։
Միջոցառման ընթացքում մեծ հետաքրքրություն վայելող հայկական տաղավար է այցելել նաև Հնդկաստանում ՀՀ դեսպան Վահագն Աֆյանը: Ծավալված քննարկման ընթացքում մտքեր են փոխանակվել հայ-հնդկական գործարար կապերի զարգացման, փոխգործակցության ընդլայնման, ներդրումային համատեղ նախաձեռնությունների հեռանկարների շուրջ։
Դեկտեմբերի 13-ին «Էնթերփրայզ Արմենիա» հիմնադրամի ներդրումների գծով տնօրեն Արամ Վարդանյանը մասնակցել է «Ներդրող - ներդրումային կառույց» խորագրի ներքո անցկացվող թեմատիկ քննարկմանը: «Էնթերփրայզ Արմենիա»-ի ներդրումների գծով տնօրենը ներկայացրել է շնորհանդես՝ նվիրված Հայաստանի ներդրումային հնարավորություններին, գործարար միջավայրի բարելավման ուղղությամբ իրականացվող ծրագրերին։ Ի մասնավորի, անդրադարձ է եղել ՀՀ-ում տեղեկատվական և հաղորդակցության բնագավառի զարգացման միտումներին, պետական խրախուսման քաղաքականությանն ու ծրագրերին։

Enterprise Armenia participated in the 27th World Investment Conference
From December 11 to 14, 2023, Enterprise Armenia participated in the 27th World Investment Conference of World Association of Investment Promotion Agencies (WAIPA), held in New Delhi, Republic of India. The conference aimed to foster a constructive dialogue between investors and Investment Promotion Agencies (IPA), enhance regional collaboration, strengthen IPA capabilities, and cultivate sectorial partnerships.
Within the framework of the conference, the delegation of Enterprise Armenia, led by General Director Levon Ohanesyan, engaged in meetings with the international business community and partner organizations. Enterprise Armenia representatives deliberated on Armenia's investment potential, the key aspects of the state's business environment policy, and initiatives related to promoting foreign direct investment, as well as state support programs.
During the exhibition, the Armenian Ambassador to India, Mr. Vahagn Afyan, visited the Armenian booth. The perspectives of Armenian-Indian business cooperation and joint investment initiatives were on the focus of the discussions.
At the 27th World Investment Conference, on December 13, Aram Vardanyan, Investment Director of Enterprise Armenia participated in the panel discussion titled “ICT & Technology” within the framework of the “IPA-Investor Connect” session. Investment Director of Enterprise Armenia delivered a presentation on the investment climate and business opportunities in Armenia. Particularly, current ICT trends and state support programs were presented.