Ուզբեկա-հայկական գործարար համաժողովին ներկայացվել են Հայաստանի ներդրումային հնարավորությունները
Ս․թ․ օգոստոսի 2-5-ը «Էնթերփրայզ Արմենիա» հիմնադրամի Ներդրումների խթանման և արտաքին կապերի մենեջեր Տաթևիկ Ներսիսյանը մասնակցել է Ուզբեկստանի Հանրապետության Տաշքենդ քաղաքում անցկացվող ուզբեկա-հայկական գործարար համաժողովին, որը գումարվել էր հայ-ուզբեկական միջկառավարական հանձնաժողովի անդրանիկ նիստի շրջանակներում։ Միջոցառումը կազմակերպվել էր Ուզբեկստանի Հանրապետության ներդրումների, արդյունաբերության և առևտրի նախարարության կողմից` ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանի պաշտոնական այցի շրջանակներում:
Համաժողովի ընթացքում «էնթերփրայզ Արմենիա»-ի ներկայացուցիչը հանդես է եկել Հայաստանի ներդրումային շնորհանդեսով, ինչպես նաև մասնակցել է երկուստեք գործարար հանդիպումներին՝ միջոցառման մասնակիցներին ներկայացնելով Հայաստանում գործարարությամբ զբաղվելու առավելություններն ու երկրի ներդրումային հնարավորությունները։

Продвижение инвестиционных возможностей на узбекско-армянском бизнес-форуме
С 2 по 5 августа 2023 года Татевик Нерсисян, менеджер по привлечению инвестиций и внешним связям в Enterprise Armenia, приняла участие в узбекско-армянском бизнес-форуме, проходившем в Ташкенте, Республика Узбекистан. Форум был созван в рамках первого заседания армяно-узбекской межправительственной комиссии. Мероприятие было организовано Министерством инвестиций, промышленности и торговли Республики Узбекистан в рамках официального визита министра экономики РА Ваана Керобяна.
В ходе форума Татевик Нерсисян выступила с презентацией об инвестиционном климате Армении, а также приняла участие в двусторонних деловых встречах, представив участникам мероприятия преимущества ведения бизнеса в Армении.