Ուզբեկա-հայկական գործարար համաժողովին ներկայացվել են Հայաստանի ներդրումային հնարավորությունները
Ս․թ․ օգոստոսի 2-5-ը «Էնթերփրայզ Արմենիա» հիմնադրամի Ներդրումների խթանման և արտաքին կապերի մենեջեր Տաթևիկ Ներսիսյանը մասնակցել է Ուզբեկստանի Հանրապետության Տաշքենդ քաղաքում անցկացվող ուզբեկա-հայկական գործարար համաժողովին, որը գումարվել էր հայ-ուզբեկական միջկառավարական հանձնաժողովի անդրանիկ նիստի շրջանակներում։ Միջոցառումը կազմակերպվել էր Ուզբեկստանի Հանրապետության ներդրումների, արդյունաբերության և առևտրի նախարարության կողմից` ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանի պաշտոնական այցի շրջանակներում:
Համաժողովի ընթացքում «էնթերփրայզ Արմենիա»-ի ներկայացուցիչը հանդես է եկել Հայաստանի ներդրումային շնորհանդեսով, ինչպես նաև մասնակցել է երկուստեք գործարար հանդիպումներին՝ միջոցառման մասնակիցներին ներկայացնելով Հայաստանում գործարարությամբ զբաղվելու առավելություններն ու երկրի ներդրումային հնարավորությունները։

07.08.20232 min read
From August 2nd to 5th, 2023, Tatevik Nersisyan, Manager of Investment Promotion and Foreign Relations at Enterprise Armenia, actively participated in the Uzbek-Armenian business forum held in Tashkent, Republic of Uzbekistan. The forum was convened as part of the inaugural session of the Armenian-Uzbek intergovernmental commission and was organized by the Ministry of Investment, Industry, and Trade of the Republic of Uzbekistan within the framework of the official visit of the RA Minister of Economy, Vahan Kerobyan.
During the forum, Tatevik Nersisyan delivered a presentation on Armenia's investment climate and highlighted the advantages of conducting business in Armenia during the B2B session.