Աճի խթանում՝ հետներդրումային ծառայությունների միջոցով | «VSData» նախաձեռնություն
«Էնթերփրայզ Արմենիա»-ում մենք հավատում ենք, որ ներդրումների հաջողությունը միայն առաջին քայլերով չի սահմանափակվում: Հենց այդ պատճառով մեր հետներդրումային ծառայությունը տրամադրում է շարունակական աջակցություն՝ ապահովելով յուրաքանչյուր նախագծի առաջընթացը։ Այս իմաստով մեր կարևոր համագործակցություններից է Արագածոտնի մարզի Նոր Երզնկա բնակավայրում հիմնվող «VSData» տվյալների կենտրոն նախաձեռնությունը:
2023 թվականի ապրիլից մենք սերտորեն աշխատում ենք «VSData»-ի հետ՝ ոչ միայն ներգրավելով, այլև ուղղորդելով նրանց ներդրումային ճանապարհի տարբեր փուլերում։ TIER III ստանդարտի համապատասխանությամբ և էներգախնայող տեխնոլոգիաների համադրությամբ հիմնվող «կանաչ» տվյալների կենտրոնում կլինի 60 ստանդարտ և 3 VIP սերվերային պահարան, ժամանակակից սառեցման համակարգեր և էներգախնայող տեխնոլոգիաների վրա հիմնված մոտեցում:
Հետներդրումային սպասարկման շրջանակներում «Էնթերփրայզ Արմենիա»-ն համակարգել է պետական և տեղական ինքնակառավարման մարմինների, մասնավոր կազմակերպությունների հետ համագործակցությունը՝ ապահովելով ծրագրի սահուն ընթացքը։ Ավելին, մենք տրամադրել ենք խորհրդատվություն լրացուցիչ ռեսուրսներ ներգրավելու և աջակցության ծրագրերին դիմելու վերաբերյալ՝ ամրապնդելով երկարաժամկետ հաջողության հիմքերը:
Մենք հպարտ ենք լինել 2025 թ. մեկնարկող այս նախաձեռնության մասը՝ խթանելով «VSData»-ի աճն ու Հայաստանի թվային ենթակառուցվածքների զարգացումը:

Enterprise_News_Cover – 38
At Enterprise Armenia, we believe that the success of an investment does not end with the first steps. That’s why our aftercare services provide continuous support, ensuring the progress of every project. One of our key collaborations in this regard is the VSData initiative, being established in the village of Nor Yerznka in the Aragatsotn region.
Since April 2023, we have been working closely with VSData, not only engaging them but also guiding them through various stages of their investment journey. The "green" data center, built to TIER III standards and incorporating energy-efficient technologies, will house 60 standard and 3 VIP server cabinets, as well as modern cooling systems designed with an energy-saving approach.
As part of our aftercare services, Enterprise Armenia has coordinated with government and local authorities, as well as private organizations, ensuring the smooth progress of the project. Additionally, we have provided consultations on securing extra resources and applying to support programs, reinforcing the foundation for long-term success.
We are proud to be part of this initiative, set to launch in 2025, promoting VSData's growth and the development of Armenia's digital infrastructure.