Հայաստանն ու ԱՄՆ-ն ընդլայնում են ներդրումային գործընկերությունը
«Էնթերփրայզ Արմենիա»-ի գլխավոր գործադիր տնօրեն Գոհար Աբաջյանը հանդիպում է ունեցել Հայաստանում ԱՄՆ դեսպան Քրիստինա Քվինի հետ՝ քննարկելու Հայաստանում ամերիկյան ներդրումների ներգրավման հնարավորությունները։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը կարևորել են երկկողմ տնտեսական կապերի ամրապնդումը և ընդգծել «Թրամփի ուղի` հանուն միջազգային խաղաղության և բարօրության» (TRIPP) նախաձեռնության կարևորությունը, որը, ինչպես սպասվում է, կբացի նոր հեռանկարներ ներդրումների և համագործակցության համար։
Գոհար Աբաջյանը ընդգծել է «Էնթերփրայզ Արմենիա»-ի պատրաստակամությունը՝ աջակցելու ամերիկացի ներդրողներին Հայաստանի բիզնես միջավայրի ուսումնասիրելու և բարձր ներուժ ունեցող ոլորտներում ներդրումների գործընթացում։ Նա վստահեցրել է, որ կառույցը պատրաստ է լիարժեք աջակցություն ցուցաբերել ամերիկյան այն ընկերություններին, որոնք ցանկանում են մուտք գործել հայկական շուկա կամ ընդլայնել իրենց ներկայությունը։
«Էնթերփրայզ Արմենիան» շարունակելու է հետևողական քայլեր ձեռնարկել՝ զարգացնելու միջազգային համագործակցությունն ու բարելավելու ներդրումային միջավայրը:

Armenia and the United States expand investment partnership
Enterprise Armenia CEO Gohar Abajyan met with the U.S. Ambassador to Armenia, Kristina Kvien, to discuss opportunities for attracting American investment to Armenia.
During the meeting, both sides emphasized the importance of strengthening bilateral economic ties and highlighted the significance of the Trump route for international peace and prosperity (TRIPP), which is expected to open new perspective for investment and cooperation.
Gohar Abajyan highlighted Enterprise Armenia’s commitment to supporting U.S. investors in exploring Armenia’s dynamic business environment and identifying high-potential sectors. She stressed that the organization stands ready to provide comprehensive support to American companies seeking to enter or expand their presence in Armenia.