Հայաստանն ու ԱՄԷ-ն ամրապնդում են ներդրումային համագործակցությունը
«Էնթերփրայզ Արմենիա»-ի գլխավոր գործադիր տնօրեն Գոհար Աբաջյանը հանդիպում է ունեցել Հայաստանում Արաբական Միացյալ Էմիրությունների արտակարգ և լիազոր դեսպան Նարիման Մոհամմադ Շարիֆ Ալ-Մուլլայի հետ՝ քննարկելու Հայաստան-ԱՄԷ ներդրումային համագործակցության ընդլայնման նոր հնարավորությունները։
Հանդիպման ընթացքում Գոհար Աբաջյանը ներկայացրել է Հայաստանի ներդրումային քաղաքականության շրջանակը և առանձնացրել առաջնահերթ ոլորտները, ինչպիսիք են բարձր տեխնոլոգիաները, տուրիզմը, գյուղատնտեսությունը և սննդի վերամշակումը։ Կողմերը կարևորել են համագործակցության խորացման անհրաժեշտությունը և քննարկել համատեղ նախաձեռնությունների մեկնարկի հեռանկարները։
Ընդգծելով Պարսից ծոցի երկրների ռազմավարական դերը՝ որպես օտարերկրյա ուղղակի ներդրումների հիմնական աղբյուր, Գոհար Աբաջյանը վերահաստատել է ԱՄԷ ներդրողներին Հայաստանի շուկայի ուսումնասիրության և խոստումնալից ծրագրերի իրականացմանը աջակցելու «Էնթերփրայզ Արմենիա»-ի պատրաստակամությունը:
«Էնթերփրայզ Արմենիա»-ը ձգտում է ամրապնդել միջազգային գործընկերությունները և երկրի դիրքավորել որպես ներդրումային մրցունակ ուղղություն:

Армения и ОАЭ укрепляют инвестиционное сотрудничество
Генеральный директор Enterprise Armenia Гоар Абаджян встретилась с Чрезвычайным и Полномочным Послом Объединённых Арабских Эмиратов в Армении, Его Превосходительством Нариманом Мохаммедом Шарифом Аль-Муллой, чтобы обсуждить новые возможности расширения армяно-эмиратского инвестиционного партнёрства.
В ходе встречи Гоар Абаджян представила инвестиционную политику Армении и обозначила приоритетные направления, среди которых - высокие технологии, туризм, сельское хозяйство и переработка продуктов питания. Стороны подчеркнули важность дальнейшего углубления сотрудничества и рассмотрели перспективы запуска совместных инициатив.
Отметив стратегическую роль стран Персидского залива как ключевых источников прямых иностранных инвестиций, Гоар Абаджян подтвердила готовность Enterprise Armenia оказывать всестороннюю поддержку инвесторам из ОАЭ в изучении армянского рынка и реализации перспективных проектов.
Enterprise Armenia последовательно работает над укреплением международных партнёрств и продвижением Армении как конкурентоспособного инвестиционного направления.