Նշանակվել է «Էնթերփրայզ Արմենիա»-ի գործադիր գլխավոր տնօրեն
Ս.թ. հունիսի 5-ին «Էնթերփրայզ Արմենիա»-ի հոգաբաձուների խորհրդի փոխնախագահ, ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանը ներկայացրել է «Էնթերփրայզ Արմենիա»-ի նորանշանակ գործադիր գլխավոր տնօրեն Գոհար Աբաջյանին:
Շնորհավորելով Գոհար Աբաջյանին պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ՝ փոխվարչապետը վստահություն է հայտնել, որ վերջինս կծառայեցնի մասնավոր հատվածում կուտակած իր փորձն ու գիտելիքները կառույցի առաքելության իրականացման գործին։
Գոհար Աբաջյանը, շնորհակալություն հայտնելով վստահության համար, հավաստիացրել է, որ կներդնի առավելագույն ջանքեր ներդրումների ներգրավման և ներդրումային միջավայրի բարելավման ուղղությամբ տեսանելի արդյունքներ գրանցելու համար:

Назначен новый генеральный директор Enterprise Armenia
5 июня вице-премьер Республики Армения и заместитель председателя Попечительского совета Enterprise Armenia Тигран Хачатрян представил нового генерального директора организации - Гоар Абаджян.
Поздравляя Гоар Абаджян с назначением, вице-премьер выразил уверенность, что её опыт и профессиональные знания, накопленные в частном секторе, будут способствовать реализации миссии организации.
В свою очередь, Гоар Абаджян поблагодарила за доверие и подтвердила свою готовность приложить максимальные усилия для привлечения инвестиций и улучшения инвестиционного климата Армении, стремясь к достижению ощутимых результатов.