Նշանակվել է «Էնթերփրայզ Արմենիա»-ի գործադիր գլխավոր տնօրեն
Ս.թ. հունիսի 5-ին «Էնթերփրայզ Արմենիա»-ի հոգաբաձուների խորհրդի փոխնախագահ, ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանը ներկայացրել է «Էնթերփրայզ Արմենիա»-ի նորանշանակ գործադիր գլխավոր տնօրեն Գոհար Աբաջյանին:
Շնորհավորելով Գոհար Աբաջյանին պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ՝ փոխվարչապետը վստահություն է հայտնել, որ վերջինս կծառայեցնի մասնավոր հատվածում կուտակած իր փորձն ու գիտելիքները կառույցի առաքելության իրականացման գործին։
Գոհար Աբաջյանը, շնորհակալություն հայտնելով վստահության համար, հավաստիացրել է, որ կներդնի առավելագույն ջանքեր ներդրումների ներգրավման և ներդրումային միջավայրի բարելավման ուղղությամբ տեսանելի արդյունքներ գրանցելու համար:

Enterprise_News_Cover – 56-min
On June 5, Deputy Prime Minister of the Republic of Armenia and Vice Chairman of the Board of Trustees of Enterprise Armenia, Tigran Khachatryan, introduced the newly appointed CEO of Enterprise Armenia, Gohar Abajyan.
Congratulating Gohar Abajyan on assuming the position, the Deputy Prime Minister expressed confidence that she will apply her private sector experience and expertise toward fulfilling the agency’s mission.
In turn, Gohar Abajyan thanked the leadership for their trust and affirmed her commitment to making every effort to attract investments and improve Armenia’s investment climate, aiming for tangible results.