Համագործակցության նոր փուլ՝ «Շնայդեր Էլեկտրիկ»-ի հետ
«Շնայդեր Էլեկտրիկ» ընկերության ղեկավար կազմը՝ Կենտրոնական և Արևելյան Եվրոպայի գոտու նախագահ Իոնուտ Ադրիան Ֆարկաշը, Ռումինիայի, Մոլդովայի և Հայաստանի գլխավոր տնօրեն Լուչիան Էնարուն, ինչպես նաև Հայաստանի գրասենյակի տնօրեն Ավետիք Քալանթարյանը, Հայաստանում էին՝ պետական գերատեսչությունների հետ գործընկերային համագործակցության հնարավորությունները քննարկելու նպատակով։
Այցի շրջանակում «Էնթերփրայզ Արմենիա»-ում կազմակերպված աշխատանքային հանդիպման ընթացքում ընկերության պատվիրակությանը ներկայացվել է Հայաստանի ներդրումային միջավայրը, էներգետիկ ոլորտի զարգացող ներուժն ու պետական աջակցության գործիքակազմը։
Հետագա քննարկումները շարունակվել և պայմանավորվածություններ են ձեռք բերվել ոլորտային գործընկեր պետական կառույցներում։ Մասնավորապես՝ Ջրային կոմիտեի հետ պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել մեկ պոմպակայանի վերազինման պիլոտային ծրագրի մեկնարկի շուրջ:
Բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունում քննարկվել է ընկերության ներգրավումը պետական նախաձեռնություններում, ինչպես նաև մի քանի ուղղություններով համատեղ պիլոտային նախագծերի մշակման աշխատանքներում։
«Էնթերփրայզ Արմենիան» շարունակում է աջակցել իր հետներդրումային սպասարկման շահառուներին, այդ թվում՝ «Շնայդեր Էլեկտրիկ»-ին, լինելով նրանց վստահելի գործընկերը Հայաստանում իրականացվող ծրագրերի բոլոր փուլերում։

Новый этап сотрудничества с Schneider Electric
Руководящая команда компании Schneider Electric - в составе Ионута Адриана Фаркаша, президента по Центральной и Восточной Европе; Лучиана Энару, генерального директора по Румынии, Молдове и Армении; и Аветика Калантаряна, директора армянского представительства - посетила Армению с целью обсуждения возможностей институционального сотрудничества с государственными структурами.
В рамках визита в Enterprise Armenia состоялась рабочая встреча, в ходе которой делегации была представлена инвестиционная среда Армении, растущий потенциал энергетического сектора и действующие инструменты государственной поддержки.
Обсуждения продолжились с профильными государственными органами, где были достигнуты конкретные договоренности. В частности, с Водным комитетом была достигнута договоренность о запуске пилотного проекта по модернизации насосной станции.
В Министерстве высокотехнологичной промышленности обсуждалось возможное участие компании Schneider Electric в государственных инициативах, а также разработка совместных пилотных проектов по нескольким направлениям.
Enterprise Armenia продолжает оказывать поддержку своим бенефициарам в рамках программы постинвестиционного сопровождения, включая Schneider Electric, выступая надежным партнером на всех этапах реализации их деятельности в Армении.