Համագործակցության նոր փուլ՝ «Շնայդեր Էլեկտրիկ»-ի հետ
«Շնայդեր Էլեկտրիկ» ընկերության ղեկավար կազմը՝ Կենտրոնական և Արևելյան Եվրոպայի գոտու նախագահ Իոնուտ Ադրիան Ֆարկաշը, Ռումինիայի, Մոլդովայի և Հայաստանի գլխավոր տնօրեն Լուչիան Էնարուն, ինչպես նաև Հայաստանի գրասենյակի տնօրեն Ավետիք Քալանթարյանը, Հայաստանում էին՝ պետական գերատեսչությունների հետ գործընկերային համագործակցության հնարավորությունները քննարկելու նպատակով։
Այցի շրջանակում «Էնթերփրայզ Արմենիա»-ում կազմակերպված աշխատանքային հանդիպման ընթացքում ընկերության պատվիրակությանը ներկայացվել է Հայաստանի ներդրումային միջավայրը, էներգետիկ ոլորտի զարգացող ներուժն ու պետական աջակցության գործիքակազմը։
Հետագա քննարկումները շարունակվել և պայմանավորվածություններ են ձեռք բերվել ոլորտային գործընկեր պետական կառույցներում։ Մասնավորապես՝ Ջրային կոմիտեի հետ պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել մեկ պոմպակայանի վերազինման պիլոտային ծրագրի մեկնարկի շուրջ:
Բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունում քննարկվել է ընկերության ներգրավումը պետական նախաձեռնություններում, ինչպես նաև մի քանի ուղղություններով համատեղ պիլոտային նախագծերի մշակման աշխատանքներում։
«Էնթերփրայզ Արմենիան» շարունակում է աջակցել իր հետներդրումային սպասարկման շահառուներին, այդ թվում՝ «Շնայդեր Էլեկտրիկ»-ին, լինելով նրանց վստահելի գործընկերը Հայաստանում իրականացվող ծրագրերի բոլոր փուլերում։

A New Phase of Cooperation with Schneider Electric
The leadership team of Schneider Electric - including Ionut Adrian Farcas, Zone President for Central and Eastern Europe; Lucian Enaru, General Country Manager for Romania, Moldova, and Armenia; and Avetik Kalantaryan, Director of the Armenian Representative Office - visited Armenia to explore opportunities for institutional cooperation with key government stakeholders.
As part of the visit, a working meeting was organized at Enterprise Armenia, where the delegation was introduced to Armenia’s investment climate, the growing potential of the energy sector, and available government support tools.
Further discussions took place with relevant public institutions, resulting in tangible agreements. Notably, an agreement was reached with the Water Committee to launch a pilot project for the modernization of a pumping station.
At the Ministry of High-Tech Industry, the discussions focused on Schneider Electric’s potential involvement in public initiatives and the development of joint pilot projects across several directions.
Enterprise Armenia continues to support its aftercare service beneficiaries, including Schneider Electric, acting as a trusted partner at every stage of their operations in Armenia.