Աթենքում ներկայացվել է Հայաստանի ներդրումային ներուժը
Հունիսի 12-ից 13-ը Աթենքում անցկացվող Տարածաշրջանային տնտեսական երկրորդ գագաթնաժողովի շրջանակում «Էնթերփրայզ Արմենիա»-ի ներդրումների գծով տնօրեն Գոհար Գալյանը ներկայացրել է Հայաստանի ներդրումային միջավայրը։
Ամերիկյան առևտրի պալատի (AmCham) նախաձեռնած գագաթնաժողովի ընթացքում Գ. Գալյանը մասնակցել է տարածաշրջանային ներդրումային հնարավորություններին նվիրված պանելային քննարկմանը՝ անդրադառնալով Հայաստանի ներդրումային միջավայրի մրցունակությանը։ Նա առանձնահատուկ ուշադրություն է հրավիրել բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտում առկա ներուժի վրա՝ որպես Հայաստանի առաջնային ներդրումային ուղղություններից մեկը։
Գ.Գալյանը ներկայացրել է նաև Հայաստանի կառավարության հետևողական աշխատանքը՝ ուղղված ներդրումային միջավայրի շարունակական բարելավմանը, և ընդգծել է «Էնթերփրայզ Արմենիա»-ի դերը՝ որպես ներդրողների վստահելի ուղեկից և գործընկեր։
Նա նաև շնորհակալություն է հայտնել Ամերիկյան առևտրի պալատին տարածաշրջանային համագործակցության և կապերի խորացմանն ուղղված նախաձեռնության համար։

Armenia’s Investment Potential Presented in Athens
On June 12–13, during the 2nd Regional Economic Summit held in Athens, Enterprise Armenia’s Director of Investments, Gohar Galyan, presented Armenia’s investment environment.
As part of a panel discussion dedicated to regional investment opportunities-organized by the American Chamber of Commerce (AmCham)-G.Galyan addressed the competitiveness of Armenia’s investment climate. She drew special attention to the high-tech sector, highlighting its potential as one of Armenia’s investment promotion priorities.
Ms. Galyan also emphasized the Armenian government’s consistent efforts to continuously improve the investment landscape and underlined the role of Enterprise Armenia as a reliable guide and partner for investors.
She expressed gratitude to the American Chamber of Commerce for initiating efforts that promote regional cooperation and connectivity.