ՀԱԱՊ անդամների հետ քննարկվել են տնտեսական քաղաքականության և ներդրումների հարցեր
«Էնթերփրայզ Արմենիա»-ի գործադիր գլխավոր տնօրեն Գոհար Աբաջյանը մասնակցել է Հայաստանում Ամերիկայի առևտրի պալատի անդամների հետ ՀՀ վարչապետ, «Էնթերփրայզ Արմենիա»-ի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Նիկոլ Փաշինյանի աշխատանքային նախաճաշին, որի ընթացքում քննարկվել են տնտեսական քաղաքականությանը և ներդրումների խթանմանը վերաբերող հարցեր:
Քննարկման օրակարգում եղել են Հայաստանի տնտեսական քաղաքականության առանցքային ուղղությունները, ներառյալ՝ ներդրումային միջավայրի բարելավումը, հարկային կարգավորումները, ներդրումների խթանման մեխանիզմները և տնտեսական բարեփոխումների ընթացքը։ Կողմերը շեշտել են հանրային և մասնավոր հատվածների շարունակական երկխոսության կարևորությունը և պատրաստակամությունը՝ խորացնելու փոխադարձ համագործակցությունը։
«Էնթերփրայզ Արմենիա»-ն, որպես Հայաստանի ներդրումների խթանման պետական հիմնադրամ, շարունակելու է նպաստել պետական-մասնավոր համագործակցության ամրապնդմանը և ամերիկյան բիզնեսների հետ կապերի զարգացմանը։

Discussion on Economic Policy and Investment with AmCham Members
Gohar Abajyan, CEO of Enterprise Armenia, participated in a working breakfast hosted by the Prime Minister of the Republic of Armenia and Chairman of the Board of Trustees of Enterprise Armenia, Nikol Pashinyan, with members of the American Chamber of Commerce in Armenia (AmCham). The meeting focused on key issues related to Armenia’s economic policy and investment promotion.
The agenda included discussions on the main directions of Armenia’s economic policy, including the improvement of the investment climate, tax regulations, mechanisms to stimulate investment, and the progress of ongoing economic reforms. Both sides emphasized the importance of continued public-private dialogue and expressed readiness to deepen mutual cooperation.
As Armenia’s state investment promotion foundation, Enterprise Armenia will continue to support the strengthening of public-private partnerships and the development of ties with American businesses.