Նորարարության խթանում. Գոհար Աբաջյանը կմիանա SSS25-ի Կառավարության օրվա քննարկմանը
Enterprise Armenia-ի գլխավոր տնօրեն Գոհար Աբաջյանը ելույթ կունենա Sevan Startup Summit 2025-ին, որը կանցկացվի Սևանա լճի գեղատեսիլ ֆոնին։ Նրա ելույթը կհամընկնի հուլիսի 25-ին կայանալիք գագաթնաժողովի գլխավոր իրադարձության՝ «Նորարարական կառավարում. լուծումներ ապագայի համար» թեմայով Կառավարության օրվան:
Կառավարության օրը դինամիկ հարթակ է՝ քննարկելու, թե ինչպես կարող են նախաձեռնողական քաղաքականությունը, թվային փոխակերպումն ու ռազմավարական համագործակցությունը խթանել կայուն տնտեսական աճը։ «Նորարարության խթանումը պետություն-մասնավոր գործընկերությունների միջոցով» խորագրով հիմնական պանելային քննարկման ընթացքում Գոհար Աբաջյանը կմիանա այլ ղեկավարների` ընդգծելու պետություն-մասնավոր գործընկերությունների կարևոր դերը Հայաստանի` նորարարության վրա հիմնված տնտեսության առաջխաղացման գործում։
Որպես Հայաստանի ներդրումների աջակցման պետական գործակալություն՝ Enterprise Armenia-ն առաջատար դեր է խաղում արդյունավետ պետություն-մասնավոր դաշինքների ձևավորման գործում։ Այս գործընկերությունները առանցքային են նորարարության խթանման, օտարերկրյա ներդրումների ներգրավման և տեղական տաղանդներին ու ձեռնարկություններին ընդլայնվող մրցակցային համաշխարհային շուկայում բարգավաճելու հնարավորություն տալու համար։
SSS25-ը դարձել է տարածաշրջանային տեխնոլոգիական ոլորտի և նորարարության անկյունաքարային իրադարձություն՝ միավորելով ձեռներեցներին, ներդրողներին, քաղաքականություն մշակողներին և էկոհամակարգի մասնակիցներին բացօթյա միջավայրում։ Կառավարությանը օրն ընդգծում է պետական քաղաքականության և մասնավոր նորարարության միջև աճող համագործակցությունը և ընդգծում Հայաստանի դերի միասնական տեսլականը համաշխարհային նորարարական լանդշաֆտում։
Մենք հրավիրում ենք նորարարներին, ներդրողներին, էկոհամակարգի ղեկավարներին և քաղաքականություն մշակողներին միանալ Sevan Startup Summit 2025-ին։ Եկեք օգտագործենք համագործակցության ուժը՝ ձևավորելու ապագա, որտեղ Հայաստանը կլինի առաջատարը կայուն նորարարության ոլորտում։

Enterprise Armenia’s CEO Gohar Abajyan will take the stage at the Sevan Startup Summit 2025, set against the picturesque backdrop of Lake Sevan. Her appearance will coincide with the summit’s flagship Government Day on July 25, themed “Innovative Governance: Solutions for the Future.”
Government Day serves as a dynamic platform for discussing how proactive policies, digital transformation and strategic collaboration can fuel sustainable economic growth. During the featured panel discussion, “Driving Innovation Through Public-Private Partnerships,” Gohar Abajyan will join fellow leaders and visionaries to spotlight the critical role that PPPs play in advancing Armenia’s innovation-driven economy.
As Armenia’s state investment support agency, Enterprise Armenia is leading the charge in building impactful public-private alliances. These partnerships are key to fostering innovation, attracting foreign investment and empowering local talent and enterprises to thrive in an increasingly competitive global market.
The SSS25 has become a cornerstone event in the regional tech and innovation scene-uniting entrepreneurs, investors, policymakers, ecosystem enablers in an immersive open-air environment. The dedicated Government Day highlights the growing synergy between public policy and private innovation and underscores a unified vision for Armenia’s role in the global innovation landscape.
We invite innovators, investors, ecosystem leaders and policymakers to join us at Sevan Startup Summit 2025. Let’s harness the power of collaboration to shape a future where Armenia leads in sustainable innovation.