Նորարարության խթանում. Գոհար Աբաջյանը կմիանա SSS25-ի Կառավարության օրվա քննարկմանը
Enterprise Armenia-ի գլխավոր տնօրեն Գոհար Աբաջյանը ելույթ կունենա Sevan Startup Summit 2025-ին, որը կանցկացվի Սևանա լճի գեղատեսիլ ֆոնին։ Նրա ելույթը կհամընկնի հուլիսի 25-ին կայանալիք գագաթնաժողովի գլխավոր իրադարձության՝ «Նորարարական կառավարում. լուծումներ ապագայի համար» թեմայով Կառավարության օրվան:
Կառավարության օրը դինամիկ հարթակ է՝ քննարկելու, թե ինչպես կարող են նախաձեռնողական քաղաքականությունը, թվային փոխակերպումն ու ռազմավարական համագործակցությունը խթանել կայուն տնտեսական աճը։ «Նորարարության խթանումը պետություն-մասնավոր գործընկերությունների միջոցով» խորագրով հիմնական պանելային քննարկման ընթացքում Գոհար Աբաջյանը կմիանա այլ ղեկավարների` ընդգծելու պետություն-մասնավոր գործընկերությունների կարևոր դերը Հայաստանի` նորարարության վրա հիմնված տնտեսության առաջխաղացման գործում։
Որպես Հայաստանի ներդրումների աջակցման պետական գործակալություն՝ Enterprise Armenia-ն առաջատար դեր է խաղում արդյունավետ պետություն-մասնավոր դաշինքների ձևավորման գործում։ Այս գործընկերությունները առանցքային են նորարարության խթանման, օտարերկրյա ներդրումների ներգրավման և տեղական տաղանդներին ու ձեռնարկություններին ընդլայնվող մրցակցային համաշխարհային շուկայում բարգավաճելու հնարավորություն տալու համար։
SSS25-ը դարձել է տարածաշրջանային տեխնոլոգիական ոլորտի և նորարարության անկյունաքարային իրադարձություն՝ միավորելով ձեռներեցներին, ներդրողներին, քաղաքականություն մշակողներին և էկոհամակարգի մասնակիցներին բացօթյա միջավայրում։ Կառավարությանը օրն ընդգծում է պետական քաղաքականության և մասնավոր նորարարության միջև աճող համագործակցությունը և ընդգծում Հայաստանի դերի միասնական տեսլականը համաշխարհային նորարարական լանդշաֆտում։
Մենք հրավիրում ենք նորարարներին, ներդրողներին, էկոհամակարգի ղեկավարներին և քաղաքականություն մշակողներին միանալ Sevan Startup Summit 2025-ին։ Եկեք օգտագործենք համագործակցության ուժը՝ ձևավորելու ապագա, որտեղ Հայաստանը կլինի առաջատարը կայուն նորարարության ոլորտում։

Продвижение инноваций: Гоар Абаджян присоединяется к экспертной дискуссии на Дне правительства SSS2
Генеральный директор Enterprise Armenia Гоар Абаджян выступит на Sevan Startup Summit 2025, который пройдет на живописном фоне озера Севан. Ее выступление совпадет с главным событием саммита - Днем правительства 25 июля, посвященным теме “Инновационное управление: решения для будущего”.
День правительства служит динамичной платформой для обсуждения того, как инициативная политика, цифровая трансформация и стратегическое сотрудничество могут стимулировать устойчивый экономический рост. Во время основной панельной дискуссии “Движение инноваций через государственно-частное партнерство” Гоар Абаджян присоединится к другим лидерам и визионерам, чтобы подчеркнуть решающую роль государственно-частных партнерств в развитии инновационной экономики Армении.
Как государственное агентство по поддержке инвестиций Армении, Enterprise Armenia возглавляет работу по формированию эффективных государственно-частных альянсов. Эти партнерства являются ключом к стимулированию инноваций, привлечению иностранных инвестиций и расширению возможностей местных талантов и предприятий для процветания на все более конкурентном мировом рынке.
SSS 2025 стал краеугольным событием в региональной технологической и инновационной сфере, объединяющим предпринимателей, инвесторов, политиков и участников экосистемы в иммерсивной среде под открытым небом. Специальный День правительства подчеркивает растущую синергию между государственной политикой и частными инновациями и подчеркивает единое видение роли Армении в глобальном инновационном ландшафте.
Приглашаем новаторов, инвесторов, лидеров экосистем и политиков присоединиться к нам на Sevan Startup Summit 2025. Давайте используем силу сотрудничества, чтобы сформировать будущее, в котором Армения лидирует в области устойчивых инноваций.