«Էնթերփրայզ Արմենիա»-ն ներդրումային կամուրջներ է կառուցում Ֆրանսիայում
Նոյեմբերի 20-ից 21-ը աշխատանքային այցով Լիոն քաղաքում գտնվող «Էնթերփրայզ Արմենիա»-ի պատվիրակությունը արտագնա արշավ է իրականացրել Օվերն-Ռոն-Ալպեր տարածաշրջանի Լիոն և Գրենոբլ քաղաքներում` գործընկերների հետ քննարկելով հնարավոր համագործակցության հարցեր:
Արշավի ընթացքում առանցքային հանդիպումներ են կազմակերպվել «ՄԵՆՔ» հայկական գործարար միության, CPME Auvergne-Rhône-Alpes գործակալության և Teem Photonics ընկերության հետ։ Հանդիպումների ընթացքում «Էնթերփրայզ Արմենիա»-ն ներկայացրել է Հայաստանի ներդրումային միջավայրը՝ ընդգծելով բարձր տեխնոլոգիական և նորարարության, դեղագործության, վերականգնվող էներգետիկայի և արդյունաբերության ոլորտների ներուժը։
«Էնթերփրայզ Արմենիա»-ի գործընկեր CPME Auvergne-Rhône-Alpes գործակալության ներկայացուցիչների հետ քննարկվել է «Forbes»-ի «Ամենաարժեքավոր բրենդներ»-ի և «Fortune Global 500» ընկերությունների ներգրավման շուրջ Հայաստանի կառավարության մոտեցումները: Վերջիններս հանձնառություն են ստանձնել օժանդակելու «Fortune Global 500» ընկերությունների ցանկում ընդգրկված ֆրանսիական դեղագործական ընկերությունների ներգրավմանը։
«Այս արշավը կարևոր նախաձեռնություն է՝ ամրապնդելու Հայաստանի և Ֆրանսիայի տնտեսական կապերը։ Մենք ձգտում ենք ներկայացնել Հայաստանի ներդրումային ներուժը և ստեղծել փոխշահավետ համագործակցություններ, որոնք կխթանեն երկու բարեկամ երկրների տնտեսական աճը»,-«Էնթերփրայզ Արմենիա»-ի պրոակտիվ քայլերը մեկնաբանել է գլխավոր տնօրեն Լևոն Օհանեսյանը։
Արտագնա արշավների միջոցով «Էնթերփրայզ Արմենիա»-ն շարունակակական ջանքեր է գործադրում միջազգային գործընկերներին ներկայացնելու Հայաստանի ռազմավարական առավելություններն ու խթանելու օտարերկրյա ուղղակի ներդրումները:

Enterprise_News_Cover – 34
From November 20 to 21, a delegation from Enterprise Armenia conducted an outreach campaign in Lyon and Grenoble, key cities in the Auvergne-Rhône-Alpes region, to explore opportunities for collaboration with local partners.
During the campaign, Enterprise Armenia held key meetings with the "Menk" Armenian Business Association, CPME Auvergne-Rhône-Alpes, and Teem Photonics. The organization showcased Armenia’s investment environment, highlighting the potential of sectors such as high technology and innovation, pharmaceuticals, renewable energy, and industry.
In discussions with representatives of CPME Auvergne-Rhône-Alpes, Enterprise Armenia emphasized Armenia's proactive approach to attracting companies from Forbes' Most Valuable Brands and Fortune Global 500 lists. CPME pledged its support in facilitating the involvement of French pharmaceutical companies from the Fortune Global 500 list in Armenia.
“This campaign is a vital initiative to strengthen the economic ties between Armenia and France. Our goal is to showcase Armenia’s investment potential and create mutually beneficial partnerships that will foster economic growth in both friendly nations,” said Levon Ohanyan, CEO of Enterprise Armenia.
Through outreach campaigns like this, Enterprise Armenia continues its efforts to present Armenia’s strategic advantages to international partners and promote foreign direct investments.