Ամրապնդելով բիզնես կապերը ԱՄԷ-ի հետ
«Էնթերփրայզ Արմենիա»-ի գործադիր տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար Գոհար Գալյանը հյուրընկալել էր Դուբայի միջազգային պալատի պատվիրակությանը` ռազմավարական գործընկերության և արարողակարգի գծով տնօրեն Սումայա Ալ Շամսի գլխավորությամբ:
Հանդիպումը նվիրված էր 2025 թվականի հոկտեմբերին Դուբայի գործարար պատվիրակության այցի համագործակցությունների շրջանակի և կազմակերպչական մանրամասնությունների քննարկմանը: Այցի շրջանակում Հայաստան են ժամանելու Դուբայի առևտրի պալատի անդամ հանդիսացող ընկերությունները` «Էնթերփրայզ Արմենիան»-ի գլխավորությամբ ՀՀ գործարար միջավայրին և ներդրումային հնարավորություններին ծանոթացնելու:
Հանդիպմանը մասնակցում էին նաև Դուբայի միջազգային պալատի գործարարության խթանմանն ուղղված միջոցառումների համակարգող Ռանա Մուհամեդը, արարողակարգի և լոգիստիկայի գծով համակարգող Ղայե Ալ Շամսին և ՀՀ-ում ԱՄԷ-ի դեսպանատան ներկայացուցիչ Մարիա Զալյանը: Ինչպես նաև, «Էնթերփրայզ Արմենիան»-ի ներդրումների խթանման և արտաքին կապերի վարչության ղեկավար Լիլիթ Հարոյանը, և նույն վարչության մասնագետ Լիա Ապիկյանը:

Strengthening Business Partnerships with UAE
The Acting CEO of Enterprise Armenia, Gohar Galyan, hosted a delegation from the Dubai International Chamber, led by Sumaya Al Shamsi, Director of Strategic Partnerships and Protocol.
The meeting focused on discussing the scope of collaboration and organizational details surrounding the Dubai business delegation’s visit to Armenia in October 2025. As part of the visit, member companies of the Dubai Chamber of Commerce will travel to Armenia to explore the country’s business environment and investment opportunities, coordinated by Enterprise Armenia.
The meeting was also attended by Rana Mohammed, Business Promotion Events Coordinator at the Dubai International Chamber, Ghaia Al Shamsi, Coordinator for Protocol and Logistics, Maria Zalyan, the representative of UAE Embassy in Armenia. From Enterprise Armenia, Lilit Haroyan, Head of the Investment Promotion and Foreign Relations Department, and Lia Apikyan, a specialist from the same department, participated in the discussions.