«Էնթերփրայզ Արմենիա»-ն ամրապնդում է համագործակցությունը գործարար ասոցիացիաների հետ
Փետրվարի 27-ին «Էնթերփրայզ Արմենիա»-ն, ոլորտային գործարար ասոցիացիաների ներկայացուցիչների մասնակցությամբ, նախաձեռնել էր հանդիպում-քննարկում։
Հանդիպման ընթացքում «Էնթերփրայզ Արմենիա»-ի ստորաբաժանումների ղեկավարները ներկայացրել են 2024 թվականի գործունեության արդյունքներն ու 2025 թվականի ներդրումների ներգրավման մարտավարությունը՝ կարևորելով գործարար ասոցիացիաների հետ սերտ համագործակցությունը։
«Էնթերփրայզ Արմենիա»-ի ներդրումների գծով տնօրեն, գլխավոր տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար Գոհար Գալյանը շեշտել է ասոցիացիաների դերը Հայաստանի ներդրումային միջավայրի բարելավման գործում՝ նշելով. «Գործարար ասոցիացիաները ներդրումային միջավայրի ձևավորման առանցքային օղակներից են։ Նրանց փորձառությունը, ոլորտի խորքային իմացությունն ու միջազգային կապերը ոչ միայն հզորացնում են Հայաստանի տնտեսական էկոհամակարգը, այլև նպաստում են ներդրողների վստահության բարձրացմանը։ «Էնթերփրայզ Արմենիա»-ն ձգտում է այս համագործակցությունն էլ ավելի խորացնել՝ ապահովելով երկխոսության, ռազմավարական քննարկումների և համատեղ գործողությունների հարթակ»։
Գործարար ասոցիացիաների ներկայացուցիչներն իրենց հերթին բարձր գնահատեցին «Էնթերփրայզ Արմենիա»-ի մոտեցումները և քննարկման ընթացքում ներկայացրեցին առկա հիմնախնդիրները՝ ակնկալելով համատեղ աշխատանքի արդյունքում գտնել համակարգային լուծումներ։
Այս նախաձեռնությունը վերահաստատում է «Էնթերփրայզ Արմենիա»-ի հանձնառությունը՝ ամրապնդելու գործարար ասոցիացիաների դերակատարությունը տնտեսական աճի և կայուն զարգացման գործում՝ նպաստելով ներդրումային միջավայրի շարունակական կատարելագործմանը։

Enterprise_News_Cover – 20
On February 27, Enterprise Armenia initiated a roundtable discussion with representatives of sectoral business associations.
During the meeting, heads of Enterprise Armenia’s departments presented the results of the agency’s 2024 activities and outlined the investment attraction strategy for 2025, emphasizing the importance of close collaboration with business associations.
Gohar Galyan, аcting CEO and Investment Director of Enterprise Armenia, highlighted the role of business associations in enhancing Armenia’s investment climate, stating: "Business associations are key stakeholders in shaping the investment environment. Their expertise, deep sectoral knowledge, and international networks not only strengthen Armenia’s economic ecosystem but also build investor confidence. Enterprise Armenia is committed to deepening this collaboration by providing a platform for dialogue, strategic discussions, and joint initiatives."
Representatives of business associations, in turn, commended Enterprise Armenia’s approach and raised key challenges during the discussion, expressing expectations for joint efforts to develop systemic solutions.
This initiative reaffirms Enterprise Armenia’s commitment to enhancing the role of business associations in driving economic growth and sustainable development, while continuously improving the investment environment.