Մասնակցություն «Orion Summit 2023»-ին
«Էնթերփրայզ Արմենիա» հիմնադրամի գլխավոր տնօրեն Լևոն Օհանեսյանն ու ներդրումների գծով տնօրեն Արամ Վարդանյանը մասնակցել են ս․թ․ հունիսի 20-22-ը ԱՄՆ Նյու Յորք քաղաքում անցկացված «Orion Summit 2023» ներդրումային գագաթնաժողովին։ Միջոցառումը միտված էր դիրքավորելու Հայաստանը որպես տարածաշրջանային ՏՏ հաբ և ներդրումների համար բարենպաստ ուղղություն, խթանել օտարերկրյա ներդրումները, ներկայացնել ոլորտի հաջողության պատմություններն ու ՏՏ ոլորտի խոստումնալից նախաձեռնությունները։
Միջոցառման շրջանակներում կայացել են առաջադեմ տեխնոլոգիաների, ներդրումային, տնտեսական, ֆինանսաբանկային թեմաներով և այլ մասնագիտական քննարկումներ։ Հանդիպումներ են տեղի ունեցել մի շարք ներդրումային ֆոնդերի, ընտանեկան գրասենյակների և այլ ֆինանսական կառույցների հետ։ Հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի էկոհամակարգի, ստարտափների զարգացման, ներդրումների ներգրավման, տեղեկատվական տեխնոլոգիաների, նորարարության, գիտության, կրթության նոր ծրագրերի, մի շարք այլ ուղղություններով համագործակցության հնարավորությունները: Միջոցառման ընթացքում «Էնթերփրայզ Արմենիայի» ներկայացուցիչները հանդես են եկել ելույթներով, և ներկայացվել է Հայաստանի ներդրումային դաշտի, ՏՏ ոլորտի գրավչությունների և գործարար հնարավորությունների վերաբերյալ շնորհանդես:

Участие в мероприятии «Orion Summit 2023»
Левон Оганесян, генеральный директор Enterprise Armenia, и Арам Варданян, директор по инвестициями, приняли участие в мероприятии «Orion Summit 2023», которое проходило в Нью-Йорке, США, с 20 по 22 июня.
В рамках саммита были проведены публичные обсуждения по передовым технологиям, инвестициям, экономике, финансам, банковскому делу и другим смежным темам, а также состоялись продуктивные встречи с несколькими инвестиционными фондами, семейными офисами и финансовыми институтами. Во время встреч обсуждались возможности сотрудничества в рамках экосистемы Армении, содействия развитию стартапов, привлечения инвестиций, продвижения информационных технологий, инноваций, науки, новых образовательных программ и другим соответствующих областей. В ходе мероприятия представители Enterprise Armenia выступили с презентацией, посвященной инвестиционному климату Армении, перспективам развития ИТ-сектора и имеющимся возможностям для ведения бизнеса.